Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Günümüzde sosyal medyalar, kullanıcılarının en fazla vakit geçirdiği yerler olabiliyor. Bu durumda da vakitlerini kontrol edemeyen veya geçirilen bu vakti zaman kaybı olarak gören kullanıcılar sosyal medyaya bir süre ara vermek isteyebiliyorlar. İşte bu duruma çare olarak Twitter hesap dondurma ya da diğer adıyla hesap kapatma butonunu aktif hale getiriyor. Bu işlemi gerçekleştirerek Twitter hesabınıza kıs bir mola vermiş oluyorsunuz.

Twitter hesabınızı dondurmak için öncelikle profilinizi açın ve ayarlar sekmesine tıklayın. Hesaplar sayfasına tıklayarak hesabı devre dışı bırakın butonuna tıklayın ve şifrenizi yazıp onaylayın. Hesabınız devre dışı bırakılacaktır.

Dondurulan Twitter Hesabı Yeniden Aktif Hale Getirilebilir Mi?

Twitter, hesabını devre dışı bırakan her kullanıcısına belirli bir süre tanımaktadır. Bu süreyi hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayıp işlemleri gerçekleştirdikten sonra size söyleyecektir. Verdiği süre boyunca tekrar giriş yaptığınızda Twitter’a kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fakat verdiği süreyi aşmışsanız hesabınız geri açılmamak koşuluyla devre dışı bırakılacaktır. Eğer hesabınızı geri alamayacak şekilde kapatmak istemiyorsanız Twitter’ın size veerdiği süre boyunca birkaç kez girip tekrar hesabı devre dışı bırakarak süreci yenileyebilirsiniz.

Twitter’da Hesap Dondurma İşlemi Web’de Yapılabilir Mi?

Twitter hesabınızı ister mobil üzerinden isterseniz de web tarayıcısı desteğiyle kısa sürede devre dışı bırakabilirsiniz.Web sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarının bulunduğu sekmeye girin ve hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra hesabı neden devre dışı bırakmak istediğinize dair bir sebep isteyeceklerdir. Buradan size uygun bir sebebi seçip şifrenizi onaylayıp hesabı belirli bir süreliğine dondurma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza Twitter’ın size vermiş olduğu süreçte girerseniz tekrardan kaldığı yerden aktif hale geçecektir.

İlginizi çekebilir: Twitter Ucuz Takipçi