Instagram Web’te Mesaj Gönderme

Instagram uygulamasına hem mobil cihazlarınızdan hem de internet tarayıcılarınızdan girebilmeniz mümkündür. Ancak tarayıcınızdan Instagram uygulamasına giriş yaparak, dm mesaj bölümünden mesaj göndermek istediğinizde bu mümkün olmayacaktır. Bu noktada kullanıcılar bilgisayarlarından Instagram hesaplarına giriş yaparak mesaj göndermek istediklerinde, farklı yollar deneyebilirler. Bahsedeceğimiz farklı yolları deneyerek, rahat bir şekilde dm kutusundan mesaj gönderebilirsiniz. Instagram web'ten mesaj gönderme yöntemi genellikle iki tanedir. İsteğinize göre herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Windows 10 Üzerinden Instagram Kullanma Yöntemi

Bilgisayar işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows, en çok kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesidir. Windows işletim sisteminin birçok sürümü bulunur ve en son piyasaya sürülen sürümü ise Windows 10’dur. Windows 10 sürümü ile birlikte birçok yenilikte getirmiştir. Microsoft store windows'un mağazası olarak bilinir. Bu mağazayı kullanarak, bazı uygulamaların bilgisayarda kullanılabilen sürümlerini indirebilmeniz mümkündür. Sizlere bu yazımızda Windows 10 işletim sistemini kullanarak, Instagram dm kutusundan mesaj gönderebilme işlemini anlatacağız.

  • Bilgisayarınızda masaüstünün sol alt kısmında bulunan büyüteç simgesine tıklayarak, arama bölümünü açmalı ve store yazmalısınız.
  • Daha sonra microsoft store'a giriş yapmanız gerekir. Ardından bu kısmın arama bölümüne Instagram yazmalısınız.
  • Son olarak Instagram uygulamasını indirmeli ve bilgisayarınıza kurmalısınız.

Emülatör Üzerinden Instagram Kullanma Yöntemi

Emülatör ismi verilen programlar üzerinden bilgisayar ortamında sanal telefon ekranları oluşturulabilir. Bu programlar sayesinde telefonunuzda kullandığınız bütün programları bilgisayarınızda da aynı şekilde kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Herhangi bir emülatör programı indirerek, bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Daha sonra emülatör programını açtığınızda bilgisayarınızda bir telefon ekranı olduğunu görürsünüz. Daha sonra yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

  • İlk yapmanız gereken tıpkı telefonlarda olduğu gibi google play store giriş yapmalı ve  Instagram uygulamasını indirmelisiniz.
  • Ardından hesabınıza uygulamadan giriş yaptığınızda, web’ten dm mesaj gönderebilme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip