Instagram Siyah Mod Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması kullanıcılarına, bu özelliği uygulama üzerinden otomatik olarak gerçekleştirebilme işlemini sunmamaktadır. Bu sebepten siyah mod özelliği, tüm kullanıcıların kullanabildiği bir özellik değildir. Çünkü Instagram uygulamasını siyah mod şeklinde kullanmak istiyorsanız, kendi telefonlarınızın ayarlarından bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Instagram siyah mod özelliği ios ve android işletim sistemine sahip cep telefonlarından farklı işlemler ile gerçekleştirilmektedir.

iOS Telefonlarda Instagram Siyah Mod Nasıl Yapılır?

Instagram siyah mod özelliğini kullanmak istiyorsanız, iOS işletim sisteminin en güncel şekilde ayarlanması gerekir. Bu noktada ios 13 işletim sistemi telefonlarınızda güncellenmiş olması gerekir. Eğer işletim sisteminiz güncel değilse, telefonunuzda bulunan ayarlar kısmına giderek genel kısmına dokunmalısınız. Bu kısma giriş yaptığınızda, karşınıza software uptade şeklinde seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından işletim sistemi güncellenmesine tıklamanız gerekir. Eğer kullandığınız telefonunuz güncellenmemişse, bu kısımda kırmızı bir işaret bulunur.  Bununla birlikte indir ve kur seçenekleri de aktif bir şekilde karşınıza gelecektir. Instagram siyah mod özelliğini aktifleştirebilmek için güncelleme işlemini yaptıktan sonra tekrar ayarlar bölümüne gelmelisiniz. Ayarlar menüsünden ekran ve parlaklık kısmına gelerek, karşınıza çıkan bölümden koyu mod seçeneğine tıklamalısınız. Instagram uygulamasını siyah mod olarak kullanabilmek için seçtiğiniz bu mod, kullandığımız birçok uygulamanın arka planını değiştirir.

Android Telefonlarda Instagram Siyah Mod Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine ait cep telefonlarında siyah modu aktifleştirmek için tıpkı iOS telefonlarda olduğu gibi ayarlar kısmına gelmeniz gerekir.

  • İlk önce yapmanız gereken google play store açarak, Instagram uygulamasını bulmalısınız ve ardından uygulamayı açmalısınız. Daha sonra aşağı doğru kaydırarak, beta sürümüne katıl demelisiniz.
  •  Telefonunuzda oyunlar ve uygulamalar kısmına gelmelisiniz. Bu kısımdan Instagram uygulamasına gelerek, yükle demelisiniz.
  • Ardından telefonunuzda arama kısmına gelerek siyah mod yazmalısınız. Karşınıza çıkan ayarlardan siyah modu seçmelisiniz. Bu işlemi yaptığınız takdirde Instagram uygulamasını artık siyah modda kullanabilirsiniz.

 

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip