Instagram Reels Kaç Saniyedir?

Instagram reels, Instagram’da 15 saniye ve 30 saniye arası kısa videolar oluşturabildiğiniz bir format olarak karşımıza çıkıyor. Diğer uygulamalardan esinlenerek oluşturulan reels videolar, 15 saniyelik veya 30 saniyelik oldukları için kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmektedir. Bu kısa videolara gifler, şarkılar, efektler eklenerek, renklendirmeler yapılabilmektedir. Böylelikle kısa olan videolar, daha fazla ilgi çekmektedir.

Instagram Reels Nasıl Kullanılır

Reels videoları, kullanıcıların en beğendiği Instagram uygulamalarından bir tanesidir. Profilinizin gizli veya açık olması reels videolarınızın görünürlüğünü etkileyecektir. Profiliniz gizli  ise, sadece arkadaşlarınız videolarınızı görebilecektir. Reels videosu oluşturmak için;

  • Öncelikle ana sayfanızda bulunan “+” işaretine tıklamalısınız.
  • Daha sonra açılan ekranda reels, canlı, hikaye gibi seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından reels'i seçmelisiniz.
  • Reels'i seçtikten sonra, başla butonuna basarak video çekmeye başlayabilirsiniz.
  • Çektiğinizi reels videolarına, istediğiniz gibi şarkı ve efekt koyabilirsiniz. Ayrıca videoya kendi sesinizi ekleyerek farklılık yaratabilirsiniz.
  • Zamanlayıcı ve geri sayım sayesinde reels videolarınızı farklı tarzlarda oluşturabilirsiniz.
  • Videolarınızın bazı yerlerinde hızlandırma yaparak, eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Instagram Reels Nedir?

Instagram ilk başlarda video ve fotoğraf paylaşımlarıyla dikkat çekmiştir. Daha sonraları eklenen uygulamalar ve özelliklerle farklı bir boyut kazanmıştır. Bu eklenen özelliklerden bir tanesi Instagram reels videolarıdır. Reels videolarını kısa oldukları kadar eğlenceli ve farklı formatlarda olması, kullanıcıların hoşuna gitmektedir. Herkese açık olan paylaşılabilen reels videolar,  keşfet bölümünde izlenme oranına göre yer alacaktır. Reels videolar genellikle içerik üreticilerinin işine yaramıştır. Reis videoları sayesinde kullanıcılar, kendilerini daha farklı yönleri ile ifade etmenin yolunu bulmuşlardır. Fazla izlenme alan reels videolar, etkileşim yönünden de daha fazla kişinin izlemesini ifade ettiği için bu yolla para kazanma seçeneği de sağlanmaktadır. Reels videolar sayesinde iyi para kazanan kullanıcılar vardır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip