Instagram Rapor Etme Süreci Nedir?

Instagram üzerinden kullanıcılar, rahatsız edici bir yorumu, fake bir hesabı ve birçok konuyu rapor etme olanağına sahiptirler. Raporlama işlemini sistem üzerinden, nedeniniz ile birlikte yapabilirsiniz.  Hesabınızla ilgili her türlü sorunları rapor edebilirsiniz. Bu raporlama işlemi için basit tuşlamalar yapmanız mümkündür.

Instagram’da Bir Hesabı Rapor Etme Nasıl Yapılır?

Bir hesabı raporlamak istediğinizde iyi düşünmelisiniz. Eğer haksız olduğunuz halde rapor ediyorsanız, bu durumun tam tersi olarak sizin hesabınız zor durumda kalacaktır. Ayrıca yanlış bilgilerle bir hesabı raporlarsanız, onlarca insanı boş yere meşgul etmiş olacaksınız.

  • Rapor etmek istediğiniz profil sayfasına giriş yapmalısınız.
  • Profilin sağ üst bölümünde yer alan menüye gelerek, karşınıza çıkan seçeneklerden şikayet et yazılı butona tıklamalısınız.
  • Karşınıza işaretlemeniz gereken iki seçenek çıkacaktır. Spam ve uygunsuz seçeneklerinden, uygunsuz olan seçeneği işaretlemelisiniz.
  • Daha sonra, karşınıza çıkan ekrandan hesabı şikayet et butonuna tıklamalısınız. Açılan ekranda ilgili profili hangi konuda rapor etmek istediğinize dair bir liste karşınıza gelecektir. Bu nedeni doğru bir şekilde belirterek, şikayet kaydını oluşturmalısınız.

Instagram Rapor Ederek Hesap Kapattırma İşlemi Nasıl Olmalıdır?

Bir Instagram hesabını rapor ederek hesabı kapattırmak istiyorsanız, sağlam bir nedeniniz olmalıdır. Bu kapattırma işleminin ardında birçok neden olabilir. Raporlama işleminde haklı olan taraf sizseniz, normal bir şekilde bir hesabı rapor ederek kapattırabilirsiniz. Örneğin, bir hesap sizin hesabınıza taklit ederek fake hesap açmışsa, böyle bir durumu normal yollarla rapor edebilirsiniz. Raporların dikkate alınması için takipçi sayınız önemlidir, eğer ki cevap alamıyorsanız Instagram takipçi satın al ile hesabınızı yükseltip, yeniden şikayet formu doldurmanız gerekir. Öncelikle o hesapta paylaşılan fotoğraf ve bilgilerin, sizin olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu sayede raporunuz dikkate alınarak, ilgili fake hesap kapatılacaktır. Fake hesap dışında rahatsız ya da aşağılayıcı yorumları, çocuk istismarını, uygun olmayan video ve fotoğrafları raporlayarak, ilgili hesapların kapatılması aynı şekilde sağlayabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip