Instagram Konum Ekleme

Instagram konum ekleme özelliği, oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü paylaşılan gönderilerin nerelere ait olduğunu gösteren bir özelliktir. Paylaşımlarınıza konum eklemeniz, hesabınızın etkileşim içinde oldukça önem taşımaktadır. Peki, Instagram konum ekleme nasıl yapılır? Paylaşmak istediğiniz gönderilen filtre seçeneklerini ayarlayıp ileri tuşuna bastığınız zaman, karşınıza haritaya ekle seçeneği çıkmaktadır. Haritaya ekle seçeneği sizin paylaşımlarınıza konum ekleyebilmenizi sağlamaktadır. Bu seçeneğine tıkladığınızda, harita üzerinden size yakın olan yerleri ve ekleyebileceğiniz konumları rahatlıkla görebilirsiniz. Ardından konumuzu belirleyerek eklemek için, üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Hikâyelere Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcı bu sorunun cevabını merak etmektedir. Instagram hikâyelerinize konum eklemek için uygulayacağınız bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar;

  • İlk önce yapmanız gereken, hikâye bölümünü açmanızdır.
  • Bu kısımda yeni veya daha önceden çektiğiniz, video ya da fotoğraf gönderisi oluşturmanız gerekiyor.
  • Karşınıza çıkan ekranı yukarıya doğru kaydırmaz halinde, orada bulunan menüden konum yazan kutucuğu işaretlemelisiniz.
  • Daha sonra hikâyelerinize konum ekleyebileceğiniz, konum ekleme menüsünü göreceksiniz.
  • Bu kısımdan hikâyelerinizi eklemek istediğiniz herhangi bir konumu ya da bulunduğunuz konumu rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Konumunuzu belirlediğiniz takdirde, üzerine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme Nedir?

Instagram uygulaması ile yaptığınız paylaşımlara ekleyebileceğiniz ve bu gönderilerinizin nerede çekildiğini ya da paylaşıldığı hakkında bilgi vermeye yarayan bir özelliktir. Bu özellik, Instagram uygulamasında yıllardan beri bulunmaktadır. Gönderilerinizi ya da hikâyelerinize kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Bu gönderileri konum ekleyebilmek için Instagram uygulamasına konum alma izni vermeniz gerekmektedir. Ayrıca kullandığınız cihazınızdan konum servislerini de açmalısınız. Konum ekleme isteğe bağlıdır ve herhangi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Eklediğiniz konumlar takipçileriniz tarafından görülebilmektedir. Eğer herkese açık bir profil kullanıyorsanız, konumunuz bütün Instagram kullanıcıları tarafından görülecektir.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip