Instagram İçin Topluluk İlkeleri Nedir?

Instagram uygulamasında topluluk ilkelerinin bulunmasının sebebi, Instagram kullanıcılarının kendini ifade ettiği güvenli bir ortamda bulunmasını sağlamaktadır. Öncelikle topluluk ilkelerinde, Instagram kullanıcılarının kendine ait içerikleri paylaşmaları ve diğer kullanıcıların izni olmadan, onlara ait olan içerikleri paylaşmamanız vardır. Bu platformda herkesin birbirine saygılı olması gerektiği de belirtilmektedir. Bununla beraber diğer kullanıcılara yanlış ve gereksiz yere spam atmamanız ve çıplaklık içeren hiç bir gönderi de bulunmamamız gerekir.

Instagram’da Kullanıcıların Uyması Gereken Topluluk İlkeleri Nelerdir?

  • Yalnızca size ait fotoğraf ve videolar paylaşmalısınız. Başka yerlerden aldınız izinsiz fotoğrafta ve videolarla telif hakkını ihlâl etmiş olursunuz.
  • Cinsel içerikli fotoğraf ve video paylaşmamanız gerekir.
  • Instagram güvenilir takipçi olmanız için ilkelere uymak zorunludur. 
  • Bot takipçi, beğeni ve paylaşım toplamak ya da sürekli aynı yorum ve paylaşımı yapmak, bu ilkelerin İhlâli olarak sayılır.
  • Ülkemizde yasal olmayan konularda paylaşım yapmamanız gerekir. Bu konular terör, ilaç satımı, cinsellik hizmeti konularıdır.
  • Instagram'da bulunan tüm kullanıcılara saygı duymanız gerekir. Küçük düşürücü paylaşım ya da yorum, taciz, tehdit gibi konular topluluk ilkesi ihlâlidir.
  • Instagram'da ırkçılık gibi paylaşımlar yani insanların özel hayatını etkileyecek eylemlerde ya da bu durum teşvik edecek paylaşımlarda bulunmalısınız.

Instagram’da Karşılaştığınız Topluluk İlkesi İhlâli Karşısında Ne Yapılmalıdır?

  • Instagram'a katılan her kişi, bu topluluğun bir parçası olmaktadır. Eğer bu platformda topluluk ilkeleri İhlâli ile karşılaşırsanız, topluluğun güçlü kalması için Instagram'ın kullanıcılarına sunduğu şikayet etme butonunu kullanabilirsiniz.
  • Topluma fiziksel bir zarara sürükleyen ya da kamu güvenliğine zarar verecek içerik paylaşımlarını şikayet ederek, ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçları önleyebilirsiniz. Instagram bu noktada kolluk kuvvetleri ile birlikte çalışabilir.
  • Başka hesaplarda size ait olan fotoğraf ya da videoları görebilirsiniz. Bu noktada paylaşımın altına yorum yaparak kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Yaptığınız bu hareket sonrasında ilgili kullanıcı paylaşımı kaldırmadıysa, telif hakkı İhlâli ortaya çıktığı için şikayette bulunabilirsiniz.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip