Instagram Hikayelerinde Soru Nasıl Sorulur?

Instagram'da kullanıcılar arasında en çok kullanılan hikâye özelliği soru sorma özelliğidir. Bu özellik sayesinde takipçilerinizle daha da yakından iletişim kurarak etkileşim sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soruyu takipçilerinizle paylaşarak cevaplandırabilirsiniz ya da onların size merak etiklerini sormalarını sağlayabilirsiniz. Eğlence amaçlı kullanarak bulmaca da sorabilirsiniz. Tercih sizin.

Henüz sorularınızı Instagram üzerinden sormadıysanız aşağıdaki kılavuzu incelemenizde yarar var.

Soru Sorma Özelliği Nasıl Yapılır?

Profil fotoğrafınıza dokunun ve hikâye ekleme seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede solda yer alan Aa oluştur seçeneğine tıklayın.

Altta bulunan ikonlardan Sorular ikonuna tıklayın. Karşınıza Bana Soru Sor temalı bir soru kutusu çıkacak. Kutucuğa istediğiniz soru metnini yazın beyaz renkteki kutucuğun rengini dilerseniz değiştirebilirsiniz. Soruyu yazınca yukarıda rengarenk yuvarlak gökkuşağı ikonu olacak oraya tıklayın. İstediğiniz rengi buluncaya kadar tıklamaya devam edin. Renkler siz tıkladıkça otomatik değişecektir.

Soru sorma kutusunun arkasındaki yerin rengini değiştirmek için soruyu sorduktan sonra bitti yazısına tıklayın. Sol üstte yer alan renkli yuvarlak ikona tıklayın ve rengini değiştirin.

Gif, müzik, emoji vb özellikleri soru sorma özelliğinde kullanmanız mümkün.

Soru kutucuğuna kendi talep ettiğiniz görseli eklemek isterseniz hikâye kısmında parmağınızı yukarı kaldırın. Açılan bölümde sizin galerinizde yer alan fotoğraflar ve videolar yer alacaktır.

İstediğiniz görseli seçin ve sağ üstte yer alan kare gülücük ikonuna tıklayın. Açılan pencereden sorular sekmesine dokunun. Soru kutusuna sorularınızı ekleyin ve kutu rengini dilerseniz değiştirin daha sonra paylaşım yapabilirsiniz.

Gelen Cevaplar Nasıl Paylaşılır?

Hikâye bölümünde sorduğunuz sorulara gelen cevapları paylaşmak için cevapların üstüne tıklayın ve arka plan için isterseniz bir renk yada galerinizden bir fotoğraf video ekleyin. Kişiyi etiketleyerek ya da etiket yapmadan cevabı paylaşın.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip