Instagram Hikâyede Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram kullanıcılarından bazıları sizin hesabınızı tamamen engellemek yerine, hikâye bölümünden engelleyebilirler. Bu işlemi gerçekleştirdikleri takdirde sizi engelleyen kullanıcıların hikâye akışında paylaştıkları hikâyelerini görebilmeniz mümkün olmayacaktır. Ayrıca sizi hikâyelerinde engelleyen kullanıcıların profillerinde sabitledikleri hikâyeleri de görebilmeniz mümkün olmaz. Peki, Instagram hikayeden engellendiğinizi nasıl anlayabilirsiniz?

  • Bunu anlamanın en basit yolu, başka bir Instagram kullanıcısının hesabından, sizin hesabınızı hikâyelerinde engellediğini düşündüğünüz profile ait bir hikâyenin olup olmadığını kontrol etmektir. Diğer hesapta ilgili kullanıcının hikayesine erişim sağlıyor ve kendi hesabınızda erişim sağlayamıyorsanız, bu durum hikayeden engellenmiş olduğunuzu gösterir.
  • Bu işlemi anlamının bir diğer yolu ise hikaye sabitleme özelliği sayesinde ilgili kullanıcının profilinde önceden görüntüleyebildiğiniz hikâyelerini artık göremiyorsanız, sizi hikâyeden engellediğini anlayabilirsiniz.

Instagram Hikâye Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hikâye bölümünde engelleme işlemini gerçekleştirmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımızda sizler için açıklıyoruz. Eğer hesabınızdaki bazı kişilerden hikâyelerinizi gizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

  • Instagram profil sayfanıza girmeniz gerekir.
  • Profil sayfanıza giriş yaptığınızda sağ üst kısımda bulunan  üç nokta simgesine tıklamalısınız.
  • Daha sonra ayarlar kısmına girmeniz gerekir. Ayarlar kısmından gizlilik seçeneğini seçmelisiniz.
  • Gizlilik seçeneğine tıkladığınız takdirde karşınıza birçok seçeneğin bulunduğu bir menü gelecektir. Bu menüden hikâye seçeneğini tıklamalısınız.
  • Ardından hikâye seçeneğine tıklayarak, hikâye kontrolleri demelisiniz ve ilerlemelisiniz.
  • Son olarak hikâyeyi gizle seçeneğine tıklamalı ve ardından paylaştığınız hikâyeleri kimlerden gizleyeceğinizi seçmeniz gerekir.
  • Ardından Instagram hikâye engelleme işlemini belirlediğiniz kullanıcılar için gerçekleştirmeniz mümkündür.

Instagram Hikâyede Yakın Arkadaş Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram hikâyelerde yakın arkadaş listesi oluşturarak, oluşturduğunuz liste dışındaki kişilerin hikâyelerinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Instagram yakın arkadaş listesi oluşturmak için;

  • Instagram profil kısmınıza girerek, sağ üst kısımdaki 3 çizgiye tıklamalısınız. Ardından yakın arkadaşlar seçeneğini seçmeli ve başla diyerek, listenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip