Instagram Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Görebilir Miyim?

Instagram Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Görebilir Miyim?

Instagram kullanıcılarının merak ettikleri konulardan bir tanesi ise diğer cihazlardan çıkış yaptıkları hâlde, güvenliği söz konusu olduğu için nerelerden giriş yapıldığını öğrenmek istemeleridir. Ancak Instagram uygulaması kullanıcıları için böyle bir bilgiyi açıklamamaktadır. Facebook uygulaması sizin dışınızda hesabınıza giriş yapıldığında, nereden ve hangi zamanda giriş yapıldığı bilgisini kullanıcılarına vermektedir. Instagram uygulamasının, Facebook tarafından satın alınmasıyla, böyle bir bilginin verilmesi konusunda beklentiler ortaya çıkmaktadır. Fakat bu konu için yapılacak olan bir yenilik söz konusu değildir. Instagram kullanıcıları en kısa zamanda, özellikle bu konu hakkında bir güncellemenin yapılmasını istemektedirler.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Instagram uygulamasını birçok kullanıcı, birden fazla cihazdan açarak kullanmaktadır. Bu noktada kullanıcılar isterlerse Instagram hesaplarını, kişisel bilgisayarlarında, tabletlerinde, ofis bilgisayarlarında veya cep telefonlarında açarak kullanabilirler. Ancak daha sonra Instagram hesabınızı yalnızca kullandığınız bir cihazda açık kalmasını isteyebilirsiniz ya da Instagram hesabınızı sizin kullanmadığınız farklı bir cihazdan açmış olabilir ve bu cihaz üzerinde kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Bu durum ise güvenlik açısından sizlere sorun yaşatabilir. Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yapma işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yazımızda sizler için açıklıyoruz.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı birçok cihazdan açtığınızda ya da farklı bir cihazdan açıp, kapatmayı unuttuğunuz da uygulama üzerinden giriş yaptığınız bütün cihazlardan çıkabilme olanağınız bulunmaktadır. Hesabınıza giriş yaptığınız diğer cihazlara erişim sağlayamıyorsanız, bu yöntem sizin için oldukça faydalı olacaktır. Instagram uygulamasında giriş yaptığınız tüm cihazlardan çıkış yap şeklinde bir seçenek yoktur ancak bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için, Instagram hesabınızın şifresini değiştirmeniz yeterlidir. Instagram hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde, başka cihazlarda açılmış olan hesabınız kapatılacak ve böylece sadece sizin kullandığınız cihazda açık kalacaktır.