Instagram Dm Kutusuna Şikayet Gelir mi?

Instagram'da bir kullanıcıyı veya bir sayfayı şikayet ettiğinizde, sizin şikayetinize dair o hesaplara bildirim gitmeyeceği  gibi dm olarak özel mesajda gitmez. Kullanıcılara şikâyette bulunulduğu zaman, Instagram tarafından haberdar edilecektir.

Instagram Şikayet Nasıl Yapılır?

Instagram’da şikayet türleri 3 şekildedir. İlk olarak sizin rahatsız olduğunuz hesaplar mevcut ise, bu hesapları Instagram’ın kendi uygulamasından şikayet edebilmektesiniz. Ancak başka bir sorunun varlığı söz konusu ise, diğer seçenekler size yardımcı olacaktır. Genel sorunlar dışında Instagram’da yaşadığınız sorunlar için Instagram’a mail yoluyla şikayet bildirimi yapabilirsiniz. Genellikle şikayet bildirimleri için 2 adet mail adresi bulunmaktadır. Bunlar;

 Bu adreslere mail yoluyla oluşarak, şikayetinizi bildirebilirsiniz. Bu mail adreslerine mesajları Türkçe olarak yazamazsınız çünkü Türkçe yardım desteği bulunmamaktadır. Bu nedenle şikayetlerinizi ingilizce olarak yapabilirsiniz. Diğer bir yol ise şikayetlerinizi Instagram'ın belirttiği internet sitesinden yapabilmenizdir. Bu internet sitesi;

  • https://help.instagram.com/ sitesidir.

Genel anlamda bakacak olursak Instagram yardım merkezi size tüm şikayetleriniz konusunda yardımcı olacaktır. Instagram yardım merkezi Türkçe olması yönünden oldukça beğenilmektedir. Bu 3 yolu kullanarak Instagram’a ulaşmanız mümkün olacaktır. Başka bir yol mevcut değildir.

Instagram Şikayet Bildirimi Yapmak Neden Gereklidir?

Instagram’da birçok konu hakkında sizlere şikayet yolu sunmaktadır. Bu sayede Instagram’ı kullanırken kendinizi daha güvende hissetmenizin sağlanması amaçlanmaktadır. Bazı durumlarda Instagram’a şikayet bildirimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlardan en çok tercih edilenler aşağıdaki gibidir.

  • Bir kullanıcı size uygunsuz mesaj gönderiyorsa
  • Bir kullanıcı  size uygunsuz yorumlar atıyorsa
  • Uygunsuz bir fotoğrafı bildirmeniz gerekiyorsa
  • Hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız
  • Hesabınız çalınmışsa
  • Başka bir kullanıcı sizin profilinizi taklit ediyorsa
  • Bir kullanıcı sizin haklarınızı ihlal ediyorsa

Bu sorunlarla karşılaşmanız durumunda yukarıda bahsettiğimiz şikayet yollarını deneyerek Instagram'a ulaşabilir ve şikayet bildirim yapabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip