Instagram’da Spam Almamak İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram uygulamasında spam almamak için topluluk kurallarına uymanız gerekir.  Yazımızda bu konu hakkında bilgileri paylaşacağız.

  • Yaptığınız içerik paylaşımlarında  +18 içerik görsellerinin ya da videolarının olması spam almanıza neden olur. Bunun önlenmesi için ilgili gönderileri silerek bir süre paylaşım yapmamanız gerekir.
  • Instagram'daki diğer kullanıcıların gönderilerine rahatsız edici ve taciz içeren yorumlar yapılmamalıdır. Ayrıca ırkçılık konusunda yorumlarda yapmamanız gerekir. Bu durum topluluk kuralları ihlâli olduğu için spam almanıza neden olur.
  • Instagram'daki gönderilere ard arda normalden fazla beğeni yapmanız spam almanıza neden olur. Bu konuya dikkat etmelisiniz. Aksi durumda hesabınız engellenecektir.
  • Instagram’da aynı anda birçok kişiyi takip etmeniz spam almanıza neden olur. Takip isteği gönderdiğiniz hesaplar özellikle sizi reddederse rahatsız edici bir hesap konumuna düşerek, spam almanıza neden olabilir.

Instagram Spam Nedir?

Instagram'da spam, uygulama içerisinde sizi rahatsız eden kullanıcıları ve uygunsuz içerikleri şikâyet etmektir. Ayrıca fake ya da bir hesabı taklit eden hesaplarında şikâyet edilmesidir. Instagram'da bir gönderiye spam atmak birçok kişi ile yapıldığı takdirde daha etkili olabilmektedir. Bu sebepten genelde birçok Instagram kullanıcısı bir araya girerek aynı anda spam atma olayını gerçekleştirmektedirler. Instagram'ın belirli kurallarına karşı sürekli olarak yapılan ihlâller, kullanıcıların spam almasına neden olur. Hatta bazı durumlarda hesapları kapatılabilir. Instagram'da spam almamak için kurallara aykırı hareket etmemeniz gerekir.

Instagram’da Spam Nasıl Atılır?

Instagram'da spam atmanız, şikâyet ettiğiniz anlamına gelir. Instagram'da bir kullanıcıyı spam atmak istiyorsanız, profiline girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili kullanıcının profiline girdiğinizde sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayarak, şikâyet et seçeneğine basmalısınız. Ardından neden spam attığınızı belirtmeniz gerekir. Bu şekilde spam atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip