Instagram’da Kişisel Blog Kapatma Yolları

Instagram'da kişisel bloğunuzu  kapatma yollarını anlatmadan önce size belirtmek istediğimiz bir konu vardır. Kişisel bloğunuzu kapattığınızda işletme hesabınızdan kurtulmak anlamına gelmektedir. Bu sebepten kişisel bloğunuzu kapatma işleminin ardından işletme hesabının durumunun ortadan kalkacağı ve hesabınızda toplanan bütün istatistiklerin kaybolacağını bilmeniz gerekmektedir. Yani kişisel bloğunuzda aldığınız bütün beğeni, takipçi sayıları ve ziyaretçi istatistikleri bilgileri gidecektir. Kişisel bloğunuzu kapatma işleminin ardından tekrar açmak istediğinizde kayıp verilere bir daha ulaşamazsınız. Peki, kişisel bloğunuzu nasıl kapatabilirsiniz?

  • Öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Ardından profil sayfasına girerek karşınıza çıkan ekrandaki sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayarak ayarlar demelisiniz.
  • Bir sonraki işlem ise ayarlar menüsünün en alt kısmında bulunan normal hesabınıza dönün seçeneğine tıklamanızdır. Ardından bu seçeneğe tıklayarak onaylamanız gerekmektedir.
  • Bu  işlemi gerçekleştirdiğinizde hesabınız normal bir Instagram hesabına dönüşecektir. Yani iş ve istatistik yapmak için gerekli olan profil ayrıcalıklarını kaybedersiniz.

Telefon Üzerinden Instagram Kişisel Blog Kapatma İşlemi Nasıldır?

Kullandığınız mobil cihazlardan bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızdan bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi sizlere aktaracağız.

Android işletim sistemine sahip telefonlarınızdan kişisel blog kapatma işlemi için;

  • Instagram hesabınızda profilinizden üç nokta simgesine gelerek ayarlar seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardından ayarlar seçeneğinin en alt kısmında bulunan normal hesaba geç işlemini gerçekleştirmelisiniz. Böylelikle kişisel blog kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz

iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızdan kişisel blog kapatma işlemi için;

  • Android telefonlarda olduğu gibi işlem aynı şekilde gerçekleşir ancak profilinize girdiğinizde farklı olarak ayarlar seçeneği dişli şekilde görünebilir.

Instagram Kişisel Blog Kapatma İşlemini Gerçekleştirememe Sorunu Nedir

Kişisel bloğunuz kapatma işlemini akıllı telefonlarınızdan gerçekleştiriyorsanız, telefonunuzda oluşan bir hata sebebiyle bu işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Facebook hesabınızı kullanarak da bu sorunu çözebilirsiniz. Facebook hesabınıza girerek Instagram’la olan bağlantısını  kestiğinizde, tekrar Instagram'a girerek bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip