Instagram’da Gönderiler Yorumlara Nasıl Kapatılır?

Instagram’da her gönderinin altına yorum yapmayı seven kişiler bulunmaktadır. Bu yorumlar kimi zaman iyi kimi zaman da oldukça kötü yorumlardır. Eğer sizler de özellikle bu kötü yorumlardan sıkıldıysanız gönderilerinizde yorum özelliğini kapatarak yorumlardan kurtulabilirsiniz. Yorum özelliğini kapatmak ise oldukça basit birkaç adımdan oluşur. Öncelikle paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Ardından ekranda sağ üst köşede bulunan “ + “ simgesine dokunarak yeni gönderi ekle butonuna dokunun. Gönderiyi seçip filtreleri düzenledikten sonra ekranda sağ köşede bulunan mavi ok simgesine tıklayın ve gönderiye açıklama veya kişi etiketi özelliklerini kullanmak isterseniz kullanın ve gönderiyi paylaşın. Gönderi paylaşıldıktan sonra ekranda alt alta bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan menüden en altta yer alan yorum yapmayı kapat butonuna tıklayın. İşte artık gönderiniz yorumlara kapatılmıştır.

Instagram’da Tüm Gönderiler Yorumlara Nasıl Kapatılır?

Instagram’da sadece yeni paylaştığınız veya daha önce paylaştığınız fotoğrafları tek tek yoruma kapatmak yerine tüm gönderileri yoruma kapatmak isterseniz yapmanız gereken birkaç işlem vardır. Öncelikle Instagram profilinize girip ayarlar menüsünü açın. Ardından gizlilik butonuna tıklayarak yorumlar sekmesine ulaşabilirsiniz. Bu sekmeden dilediğiniz gibi yorum kapatma ayarları yapabilirsiniz.

Instagram’da Belirli Kişilerin Yorum Yapması Engellenebilir Mi?

Instagram uygulamasında gönderilerinize yorum yapılmasını engellemek yerine istemediğiniz kişilerin yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey profilinize giriş yapmaktır. Profilinize girdikten sonra ekranda sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayarak ayarlar menüsünü açın. Ardından gizlilik ayarlarına tıklayın ve açılan sayfada yorum butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak yorum ayarlarını değiştirebilirsiniz. Yorum ayarlarında şu kişilerin yorumlarını engelle butonu olacaktır. Oraya tıklayın. Açılan sayfada kimlerin yorum yapmasını engellemek istiyorsanız kullanıcı isimlerini girin ve onaylayın. Artık o kişiler gönderilerinize yorum yapamayacaktır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip