Instagram’da Emoji Görülmeme Sorunu

Instagram yaşadığınız bazı sorunlar arasında emoji göremiyorum sorunu yer alır. Instagram uygulamasında emojilerinizin görülmemesi birçok sebebe bağlı olabilir. Instagram kullanırken, bu platformda bir hata yapmış olabilirsiniz veya uygulamada kendiliğinden oluşan bir yazılım hatası meydana gelmiş olabilir. Yani emoji görülmeme hatası birçok nedenden kaynaklanabilir. Ancak çözümü içinde birçok yöntem bulunur.

Instagram’da Emoji Görülmeme Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Instagram’da karşılaşılan sorunlar arasında yer alan emoji görünmeme sorunu, birkaç nedenden kaynaklanmaktadır. Genellikle uygulamaya eklenen yeni emojiler bu soruna neden olabilir. Emojiler kullandığınız cihazın işletim sistemine göre değişiklikler göstermektedir. Donanımsal değil yazılımsal oldukları için, kullandığınız mobil cihazınızda farklı şekillerde yer alırlar. Kullandığınız emojilerin görünmeme nedeni bu nedenlerde kaynaklanabilir.

Yazılımsal bir sorundan kaynaklı olarak emojilerin görünmeme sorunu yaşıyorsanız, en güncel yazılımı kullanmalısınız.  Genellikle bu sorunla android 4.4 ve  6 sürümlerinde karşılaşılır. iPhone cihazlarda ise cihazların güncellemesinin olmaması bu sorunla karşılaşabilme ihtimalini arttırmaktadır. Ayrıca windows işletim sisteminde ise windows 10 sürümünde görünen bir emojiyi kullanıcı, Windows 7 sürümünde görmeyebilir.

Instagram’da Emoji Görülmeme Sorunu Çözümü Nedir?

Instagram’da karşılaştığınız emoji görülmeme sorununun birkaç çözümü olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan ilki yapacağınız yazılım güncellemesidir. Kullandığınız yazılımı bir üst seviyeye taşıyarak sorunu çözebilirsiniz. Android cihazlarınızda böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, yapmanız gereken Google play store’dan microsoft swiftkey klavye indirmek ve burada yer alan emojileri cihazın destek almasını sağlamaktır. 

Klavyeyi cihazınıza  kurduktan sonra, dil ve giriş kısmına tıklayarak klavyenizin güncellemesini yapmalısınız. Bunu yapabilmeniz için geçerli klavye kısmına tıklamanız ve indirdiğiniz klavyeyi buraya eklemeniz gerekir. Tüm bu işlemleri yaptığınızda emojileri görebilecek ve paylaşmanız mümkün olacaktır. Bahsettiğimiz çözümü uyguladığınızda, Instagram’da emoji göremiyorum sorununu çözmüş olursunuz ve paylaşımlarınızda emojileri kullanabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip