Instagram'a Sorununuzu Nasıl Bildirirsiniz?

Instagram herkesin hayatından bir parça halindedir. Sosyal yaşantınızı yansıttığınız aktif kullanılan bu sosyal medya platformunda bazen diğer kullanıcılar tarafından, bazen de kendi hesabınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda Instagram’a şikayet bildirmeniz gerekmektedir.

Instagram’da Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

Instagram üzerinde pek çok sorun oluşabilir. Bunlar;

  • Hesabınızı çalmışlarsa,
  • Başka bir kişi sizin adınıza hesap açıp, profilinizi taklit ediyorsa,
  • Uygun bir içerikte olmayan fotoğrafı gördüyseniz,
  • İstenmedik yorumlar alıyorsanız,
  • Hesabınıza erişim yapamıyorsanız,
  • Bu gibi sorunlar Instagram’a bildirmeniz gereken durumlardır.

Instagrama Şikayetinizi Gönderme Yolları

Bir hesap tarafından rahatsız edilme veya uygunsuz içerikte bir fotoğraf vb. durumlarda şikayette bulunmak istiyorsanız, Instagram uygulamasından direkt bildirmeniz mümkündür. Fakat başka bir sorunla karşılaştıysanız 2 farklı yöntem ile Instagram’a şikayette bulunabilirsiniz. Instagram’a e-mail yoluyla sorununuzu bildirebilirsiniz. İki farklı e-mail hesabı vardır. Biri [email protected]   ve bir diğeri ise [email protected] e-mail hesaplarıdır. Bu e-maillerden size geri dönüş sağlanacaktır. E-Maillere direkt olarak şikayette bulunmak isteyeceğinizi yazabilirsiniz fakat Instagram’ın yardım desteklerinin Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Bu yüzden e-mailleri İngilizce yazmalısınız.

Başka bir yol ise geçen senelerde yayına almış olduğu internet sitesidir. İnternet sitesi adresi: http://help.instagram.com/ . İnternet sitesinin en çok göze çarpan özelliği ise her türlü sorunu içermesi ve Türkçe olmasıdır. E-Mail adresine şikayet bildirmekten daha rahat bir yol olabilir. Karşılaştığınız sorunları İngilizce şekilde anlatmaktansa, Türkçe bir şekilde anlatarak kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Şikayetinizi internet sitesi üzerinden yapacaksanız cihazınızdan İnternet sitesine giriş yaparak sorunlarınızı giderebilirsiniz. Burada belirtilen yollardan Instagram’a sorununuzu bildirmeniz mümkündür. Geri dönüş yapılacaktır. Bazı internet siteleri kendilerini Instagram sorun bildirme hakkında sorumlu hissederek, sizlere yardımcı olabileceğini belirtmiş olabilir. Bu sitelerden de yardım alabilirsiniz ama bu pek tavsiye edilmeyen bir seçenektir.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip